Life Style

Idziesz lepić bałwana z dzieckiem? Zobacz, jak się ubrać!

Największa przyjemność z zimy to możliwość uprawiania sportów i zabaw związanych ze śnieżnym puchem. Nikogo też chyba nie dziwi to, że ich największymi fanami są dzieci – śnieżne zabawy, w tym lepienie bałwana z rodzicami to numer jeden każdego sezonu. Jak się ubrać na taką niesamowitą przygodę z dzieckiem?

Nie tylko dziecko trzeba właściwie ubrać

To o dziecku myślimy w pierwszej kolejności, gdy przychodzi nam na myśl bitwa na śnieżki, lepienie bałwana i zjeżdżanie na sankach z ośnieżonej górki, ale jest to nie mniej ważna kwestia, gdy chodzi o rodzica – właściwy ubiór gwarantuje, że zabawa będzie trwać w najlepsze nawet po upływie godziny, a my nie będziemy ciągnąć dziecka z powrotem do domu z powodu przemoczonych butów, spodni i skostniałych dłoni. Warto już wcześniej pomyśleć o odpowiedniej garderobie na taką wyprawę, aby zabawa upłynęła w świetnej atmosferze, a na placu stanął bałwan, który bije na głowę wszystkie inne w okolicy. Dotyczy to przede wszystkim tatusiów, którzy nierzadko lepienie bałwana traktują jak życiowe wyzwanie. 

Jakie rękawiczki męskie dla taty?

Jest to niezwykle istotny element garderoby, bez którego powstanie bałwana i zjazdy na sankach nie są możliwe, a już na pewno na dłuższą metę. Czy rękawiczki męskie skórzane to dobry wybór? Zapewne posiada je każdy tata, ale nawet jeśli są ocieplane od środka, to zdecydowanie lepiej sprawdzą się w mniej ekstremalnych warunkach, np. jako dodatek do bardziej eleganckiego outfitu lub do prowadzenia samochodu. W przypadku zabaw w zimowej zawierusze lepiej postawić na ciepłe rękawiczki męskie wykonane z materiałów, które nie przemokną, ogrzeją i zapewnią pełną swobodę ruchów. Warto zwrócić uwagę również na takie szczegóły jak szczelne zapięcia, np. na rzepy, lub ściągacz na nadgarstku, które nie dopuszczą do tego, aby śnieg dostał się do wnętrza rękawiczki. Warto także rozejrzeć się za kolorowymi i zabawnymi wariantami rękawiczek, które będą świetnie pasować do radosnej zabawy z dzieckiem. 

Czapka i szalik 

O tych elementach garderoby również nie można zapomnieć, tym bardziej że rodzic powinien świecić przykładem – jeśli sam nie nosi czapki i szalika, to trudno się dziwić, że dziecko również się przed nimi wzbrania. Dajmy więc dziecku dobry przykład i uzupełnijmy swoją garderobę w te akcesoria. Na pewno świetnie sprawdzi się czapka, które idealnie zakrywa uszy i zapewnia swobodę ruchów. Zamiast szala można wybrać komin, który może okazać się znacznie wygodniejszy od szalika, który przecież wymaga wiązania. Można także zdecydować się na komplet – czapka, komin i rękawiczki męskie

O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Nie mniejsze znaczenie mają także właściwe buty, spodnie oraz kurtka, które powinny zapewniać swobodę ruchów, nie prowadzić do przegrzania i przemoczenia wierzchniej warstwy. Najlepiej wybrać wariant ubioru, który przeznaczony jest właśnie do tego celu, czyli aktywnej zimy na powietrzu. To wszystko sprawi, że wspólne spędzanie czasu z dzieckiem na zimowych zabawach będzie przyjemne, długie i wyjątkowo ekscytujące.