Komputery

Jakie kamery do monitoringu domu wybrać

Coraz więcej osób w trosce o swoje bezpieczeństwo decyduje się na założenie systemu monitoringu. Jednym z pierwszych pytań, które musimy sobie zadać jest: „Jakie kamery do monitoringu wybrać?”.


Kamery kopułkowe, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzują się półokrągłą obudową w kształcie kopuły. Są niezwykle uniwersalne, gdyż można zamontować je zarówno wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. W dodatku są dość małe i bardzo dyskretne, dzięki czemu nie rzucają się w oczy. Montujemy je na suficie, ale sprawdzą się również świetnie na ścianie.


W przeciwieństwie do kamer kopułkowych, kamery tubowe są bardzo widoczne, więc sprawdzą się, jeśli chcemy, żeby samą swoją obecnością odstraszały potencjalnych złodziei. Kamery tubowe głównie instalowane są na zewnątrz budynków. Charakteryzują się odpornością na wodę i warunki atmosferyczne. Z racji swojej budowy mają możliwość regulacji kamery, co pozwala na precyzyjne ustawienie monitorowanego obszaru.


Warto zainwestować w nowoczesne kamery IP, które mają niepodważalną przewagę w jakości nad kamerami analogowymi. W dodatku można połączyć je z Internetem i mieć podgląd z kamer na swoim telefonie poprzez dedykowaną aplikację w każdym momencie i w każdym miejscu.

Dodaj komentarz