Kąty Rybackie – noclegi, apartamenty nad morzem i trzy popularne atrakcje dla turystów

Kąty Rybackie to niewielka wieś położona na zachodnim skraju Mierzei Wiślanej. Ze względu na sąsiedztwo Zalewu Wiślanego oraz bliskość morza (około 1,5 km do nabrzeża) co roku przyciąga ona osoby spragnione spokoju i wypoczynku. Dlaczego właśnie tam warto zarezerwować wakacyjne noclegi? Kąty Rybackie mogą się pochwalić sporą liczbą turystycznych atrakcji. Oto trzy popularne miejsca, które trzeba zobaczyć!

Kąty Rybackie to dawna osada rybacka, która jest położona niedaleko Sztutowa – kilkanaście kilometrów od Krynicy Morskiej. Pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z XVII wieku. Znajdował się tam dworek należący do angielskiego kupca Wilhelma Ramseya. Później w tamtejszej okolicy powstały drewniane szopy, w których rybacy przechowywali swój sprzęt. Od ich profesji wzięła się nazwa miejscowości.

Obecnie mieszkańcy Kątów Rybackich nadal zajmują się rybołówstwem, a drugą gałęzią gospodarczą jest turystyka. Wieś co roku odwiedzają osoby, którym marzą się noclegi nad morzem w cichej, spokojnej okolicy, z dala od hałaśliwych rozrywek dużych kurortów. Jednak co ważne, można tam bez problemu wynająć naprawdę komfortowe i nowoczesne apartamenty Kąty Rybackie. Przykładem mogą być chociażby apartamenty Kąty Rybackie Marina.

A co konkretnie warto zobaczyć w tej malowniczej miejscowości? Oto trzy ciekawe miejsca dla turystów!

Kąty Rybackie – noclegi blisko morza i portu

Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów w Kątach Rybackich jest tamtejszy port. Część wschodnia – z nabrzeżem o długości około 230 metrów – jest starsza i w większości obsługuje kutry rybackie oraz statki wycieczkowe. Z kolei basen zachodni oddano do użytku w 2014 r. W całości jest on przeznaczony dla fanów żeglarstwa. Ciekawym miejscem jest także tzw. dzika przystań rybacka, która nie figuruje w żadnym oficjalnym spisie, ale to tam przed wiekami znajdował się pierwszy port w Katach Rybackich, a starsi mieszkańcy są do niej bardzo przywiązani.

Kąty Rybackie – apartamenty na Szlaku Jantarowym

Wynajmując apartamenty nad morzem w Kątach Rybackich, warto pamiętać, że miejscowość ta znajduje się na tzw. Szlaku Jantarowym. To żółty szlak pieszy, będący jednym z ostatnich odcinków Międzynarodowego Szlaku Pieszego E-9. Szlak Jantarowy obejmuje miejscowości związane z wydobywaniem oraz transportem bursztynu. Ma 52 km i oprócz Kątów Rybackich obejmuje m.in. Jantar, Stegnę, Sztutowo, rezerwat ornitologiczny w Kątach Rybackich oraz Rezerwat Buki Mierzei Wiślanej. Jest to trasa pełna pięknych widoków oraz obiektów przyrodniczych.

Kąty Rybackie – noclegi w krainie kormoranów

Bez względu na to, czy turyści decydują się na komfortowe apartamenty Kąty Rybackie w dobrych cenach, czy budżetowe pokoje Kąty Rybackie w gospodarstwach agroturystycznych, należy pamiętać, że wieś jest prawdziwym królestwem kormoranów. Na jej terenie w 1957 r. został utworzony rezerwat kormoranów i czapli siwej o powierzchni ponad 100 hektarów, który jest częścią Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana. Badania przeprowadzone w 2007 r. wykazały, że na terenie rezerwatu znajduje się około 11 tys. gniazd kormoranów – jest to największe skupisko tych ptaków w Europie.

Port rybacki, wiele miejsc do pieszej turystyki, unikatowy przyrodniczo rezerwat kormoranów, komfortowe apartamenty – Kąty Rybackie to ciekawy pomysł na urlop nad morzem!