Life Style

Kolor spodni w eleganckich stylizacjach – w jakim stopniu ma znaczenie?

Dobór kolorów w stylizacji nie należy do łatwych rzeczy. Nawet najlepiej leżące ubrania jeśli będą posiadały nieodpowiednie barwy mogą popsuć całą kreację. W jaki sposób łączyć poszczególne elementy garderoby, aby wyglądać zjawiskowo i modnie?

Dobór kolorów do pory roku

W pierwszej kolejności kolory powinniśmy dopasować do pory roku. Oczywiście nie będzie błędem założenie jasnych ubrań w zimę czy ciemnych w lato. Jednak przede wszystkim należy zwracać uwagę na względy praktyczne. Jasne stroje mogą bardzo szybko brudzić się zimą, z kolei ciemne będą dodatkowo przyciągały promienie słoneczne co spotęguje uczucie gorąca w lato. Najbardziej sprawdzonymi kolorami na poszczególne pory roku są:

– Wiosna – zielony i żółty,

– Lato – żółty, różowy, pomarańczowy,

– Jesień – pomarańczowy i brązowy

– Zima – niebieski i szary.

Oczywiście powyżej wymienione kolory to tylko główne barwy, można je dowolnie mieszać i rozbudowywać o podobne odcienie.

Technika złotej trójki

Podczas dobierania barw do stylizacji najlepiej kierować się techniką złotej trójki. Mówi ona o tym, żeby w stylizacji wykorzystywać maksymalnie 3 kolory. Dla przykładu, doskonałym jesiennym zestawieniem będą brązowe spodnie męskie, ciemnozielona koszula i beżowa marynarka. Większa ilość barw może przeciążyć stylizację i doprowadzić do sytuacji gdzie zacznie ona wyglądać niespójnie. Technika złotej trójki to uniwersalna zasada, która sprawdza się praktycznie w każdym przypadku.

Dobór koloru spodni w eleganckich stylizacjach

Klasyczne zasady mody męskiej pozwalają tak naprawdę na jedynie cztery kolory strojów. Są to: biały, czarny, granatowy i grafitowy. Najbardziej eleganckie są pierwsze dwie barwy. Eleganckie wieczorowe fraki zawsze będą wykonane w kolorze czarnym. Nieco mniej formalne smokingi można spotkać właśnie w kolorach białym i czarnym. Dopiero garnitury można spotkać we wszystkich kolorach. Jednak eleganckim panom zalecamy barwy wcześniej wymienione.

Elegancka stylizacja na co dzień

Oczywiście elegancka stylizacja nie musi wiązać się z noszeniem fraka, smokingu czy garnituru. Również na co dzień możemy ubierać się elegancko. Bardzo ważną umiejętnością będzie wtedy łączenie barw. W tym celu warto skorzystać z tak zwanego koła barw. Jest to uniwersalny schemat, który sprawdza się nie tylko w modzie, ale również w designie. Pasujące do siebie kolory leżą na kole obok siebie. W związku z tym w stylizacjach doskonale sprawdzi się połączenie zielonych spodni z żółtą koszulą lub jasnych jeansów z granatowym golfem. Jednak najprostszym połączeniem będzie zestawienie kolorów leżących w jednej płaszczyźnie na kole kolorów.

Łączenie przeciwstawnych kolorów

Odmienną lecz równie efektowną techniką jest łączenie przeciwstawnych kolorów. W tym celu należy posłużyć się barwami leżącymi po przeciwnej stronie koła barw. Może o być np. połączenie niebieskich chinosów z lekko pomarańczową koszulą czy czerwonych spodni z zielonym golfem. Tego typu stylizacje są bardziej kontrastowe i poleca je się osobom, które nie boją wyróżniać się z tłumu.