Firma

Na czym polega praca pompy hydraulicznej? Co zrobić w razie awarii pompy hydraulicznej?

Pompy hydrauliczne są sercem każdego układu hydraulicznego. Są częścią konfiguracji, która służy do dostarczania zasilania do różnych komponentów systemu. Awaria pompy hydraulicznej może doprowadzić do całkowitej awarii systemu. Pompy hydrauliczne działają pod wpływem ciśnienia płynu, które jest generowane za pomocą pompy, w celu przemieszczania płynów przez różne elementy układów hydraulicznych, takie jak cylindry i siłowniki. Pompa zwiększa ciśnienie płynu i przemieszcza go przez system tam, gdzie jest potrzebny.

Naprawa i regeneracja pomp hydraulicznych – jakim uszkodzeniom może ulec pompa hydrauliczna? 

Pompy hydrauliczne mają kluczowe znaczenie dla funkcjonowania ciężkich maszyn. Stosowane są w przemyśle, na placach budowy oraz w sprzęcie rolniczym. Niektóre z typowych awarii, z którymi mogą się spotkać te pompy hydrauliczne, obejmują zużycie, wadliwe uszczelnienia i erozję kawitacyjną. Ten ostatni jest najbardziej niebezpieczny. Dzieje się tak, ponieważ erozja kawitacyjna generuje pęcherzyki pod wysokim ciśnieniem, które mogą uszkodzić elementy pompy, czyniąc ją bezużyteczną.

Regeneracja pomp hydraulicznych – co zrobić, gdy wykryjemy awarię pompy hydraulicznej? Serwis hydrauliki

Najlepszą rzeczą do zrobienia w przypadku awarii jest natychmiastowy kontakt z zaufanym serwisem hydrauliki siłowej. Istnieje kilka korzyści z polegania na nich przy naprawach – będą w stanie dokładnie zdiagnozować problem bez nieoczekiwanych kosztów lub niespodziewanych opłat za części lub robociznę, efektywnie współpracować z producentami maszyn, aby szybko uzyskać części i naprawić sprzęt tak szybko, jak to możliwe i zapewnić wsparcie w zakresie cyklicznych przeglądów naszych maszyn w celu utrzymania ich w jak najlepszej kondycji przed długi czas.

Co bardziej się opłaca – wymiana pomp czy regeneracja pomp hydraulicznych?

Pompy hydrauliczne to jedna z najważniejszych części układu hydraulicznego. Zapewniają ciśnienie niezbędne do przepływu i ruchu w układzie hydraulicznym. Pompy hydrauliczne można naprawić lub wymienić na nowe.

Naprawy: Jeśli pompa nie pracuje z pełną wydajnością, ma niewiele zanieczyszczeń i musi działać tylko przez krótki czas – można ją naprawić. Można to zrobić za pomocą zestawu do regeneracji pompy lub ręcznej konserwacji, takiej jak wymiana zużytych uszczelek i oringów. Ponadto, regeneracja pompy hydraulicznej zmniejsza koszty eksploatacji, zwiększa wydajność maszyny, zwiększa bezpieczeństwo i pozwala zaoszczędzić czas.

Wymiana: Jeśli pompa hydrauliczna jest poważnie uszkodzona z dużą ilością zanieczyszczeń, problemami z przegrzewaniem, wyciekającym olejem – należy ją wymienić jak najszybciej. Wymiana na nowy zapewni, że nie będzie więcej problemów w przyszłości. Jeśli mamy możliwość regeneracji pompy a nie wymiany całej jednostki, koniecznie wybierzmy tę opcję. Regeneracja pompy hydraulicznej niesie wiele korzyści – dbamy o środowisko, podnosimy wydajność naszej maszyny, zaoszczędzamy pieniądze i czas.

Naprawa pomp hydraulicznych – czym jest regeneracja pomp hydraulicznych?

Regeneracja pomp hydraulicznych to proces, w którym pompa hydrauliczna jest przerabiana, naprawiana lub odnawiana. Ostatecznym celem jest ponowne uruchomienie pomp hydraulicznych, a w niektórych przypadkach sprawienie, by działały lepiej niż wcześniej. Wielu specjalistów z zakresu hydrauliki siłowej stwierdza, że bardzo często zregenerowane pompy hydrauliczne działają znacznie lepiej niż nowe jednostki. Warto porozmawiać z doświadczonym fachowcem, zapytać o wszystko co nas interesuje jeśli mowa o regeneracji sprzętu i świadomie podjąć ostateczną decyzję.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem maszyn budowlanych https://banat.pl/