Life Style

Profesjonalna i skuteczna koloryzacja w domu

Popularność drogeryjnych farb do włosów utrzymuje się przez lata na wysokim poziomie. Wygodna i tania forma zakupienia farby w pobliskim sklepie wydaje się kuszącą opcją, zwłaszcza, jeśli farbujemy włosy na jednolity odcień. Koloryzując włosy w domu odpowiedzialność za ewentualne niepowodzenie należy do nas.

Jak samodzielnie przeprowadzić bezpieczne farbowanie włosów? Panuje przekonanie, żeby nie przeprowadzać farbowania na świeżo umytych włosach, tylko poczekać około dwa dni. Chodzi o to, że nasze naturalne sebum chroni skórę głowy i delikatne włosy u nasady przed zniszczeniem powodowanym przez farby do włosów. Skóra głowy jest delikatna i bez naturalnej bariery w postaci łoju może negatywnie zareagować w kontakcie z farbą. Nie powinniśmy jednak przesadzać – włosy na długości nie mogą być naolejowane.

Może to doprowadzić do powstałych plam, nierównomiernego pokrycia kolorem, a farba do włosów może w skrajnych przypadkach w ogóle nie złapać. Nie przekraczajmy czasu trzymania podanego przez producenta. Najlepiej jest wybierać wręcz czas minimalny. Poprawne farbowanie włosów to farbowanie krótkie, ponawiane, jeśli potrzeba, w jak najdłuższych odstępach czasowych.

Dodaj komentarz