Zdrowie i Uroda

Wcierki – nowy trend w pielęgnacji skóry głowy

Wcierki zagościły na stałe w pielęgnacji włosów i skalpu. Już nie tylko specjaliści w dziedzinie kosmetologii i trychologii, ale również włosomaniaczki stawiają na wcierkę jako jeden z najważniejszych elementów dbania o włosy i skórę głowy.


Jak poprawnie używać wcierkę? Wyróżnia się wcierki na bazie alkoholu oraz wcierki bezalkoholowe. Aby wcierka lepiej działała, wcześniej powinno się wykonać peeling skóry głowy, aby złuszczyć martwy naskórek. Wcierki alkoholowe mają silniejsze działanie, ale częściej mogą podrażniać. Wcierki bez alkoholu są delikatniejsze i częściej mają działanie nawilżające. Preparaty te używamy najczęściej po myciu, na suchą lub mokrą skórę. Następnie przez kilka minut wykonujemy masaż skóry głowy opuszkami palców.


Wcierka, inaczej serum do skóry głowy lub tonik do skóry głowy, mają na celu pobudzenie porostu włosów, nawilżenie skóry. Działają też wspomagająco w popularnych problemach skóry głowy, np. przetłuszczanie włosów i łupież. Na rynku dostępne są specjalistyczne wcierki trychologiczne jak i kosmetyki drogeryjne, które z łatwością dostaniemy w wielu sklepach kosmetycznych. To sprawie, że obecnie jesteśmy w stanie z łatwością dobrać kosmetyk do naszych indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz