Life Style

Wydobywanie naturalnego skrętu kosmetykami do włosów

Polki coraz częściej wydobywają naturalnych skręt włosów, rezygnując z prostownic i czesania na sucho. Oprócz zmiany techniki dbania o włosy, do osiągnięcia naturalnie bujnych loków potrzebne nam będą konkretne kosmetyki do włosów.


Pierwszym krokiem jest zaprzestanie czesania włosów na sucho w ciągu dnia. Ten etap przeznaczony jest dla włosów z natury prostych. Niewielu z nas wie, że wiele typów włosów, które wyglądają na proste, ma tendencję do kręcenia się. Kluczem do sukcesu jest wykorzystanie tej tendencji do wydobycia zdefiniowanych loków lub fal – naturalna pielęgnacja włosów będzie naszym sprzymierzeńcem. Włosy z potencjałem do kręcenia się należy czesać na mokro.

Przyda się nam ulubiona maska do włosów lub odżywka. Podczas czesania włosów pokrytych odżywką nie zniszczymy ich, nawet jeśli będą mokre. Po spłukaniu nakładamy żel do włosów lub stylizator, ugniatając włosy. Gdy włosy wyschną, pora na odgniecenie powstałych zbitych pukli. Dzięki temu nasze loki będą sprężyste i pełne blasku.

Dodaj komentarz