Turystyka

Zamek Książ

Zamek Książ jest jedną z najpotężniejszych budowli w Polsce oraz jedną z turystycznych wizytówek Dolnego Śląska. Kto w czasie wycieczki po okolicach Wałbrzycha zajrzy na jego teren, ten z pewnością nie będzie żałować. Co warto wiedzieć na temat tej budowli?

Zamek Książ to przede wszystkim malownicza okolica, a spacery po Książańskim Parku Krajobrazowym mogą się okazać nie lada gratką dla każdego miłośnika przyrody. Sam zamek zachwyca potężną bryłą, wspaniałymi tarasami oraz wnętrzami, w których można ujrzeć sporo pamiątek po Hochbergach, władających Książem do II wojny światowej. Tajemnicze podziemia zamku Książ są z kolei nie lada gratką dla tych osób, które są zafascynowane II wojną światową i jej tajemnicami.

Wielkie wrażenie robi też pobliskie Stado Ogierów Książ oraz palmiarnia, znana z Wystawy Bonsai. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że wycieczki do zamku Książ cieszą się bardzo dużą popularnością. To wyjątkowy zabytek, który może zrobić na każdym z nas wielkie wrażenie, a spacer po jego terenie stanie się dla wielu z nas wyjątkową przygodą.

Dodaj komentarz